Odkrywamy nieznane 30.06-01.07 : Marina Gliwice – Przystań motorowodna
Logo Marina Gliwice Logo Dziennik Zachodni Logo Antyradio

Odkrywamy nieznane 30.06-01.07

Opublikowano 12.06.2012

 

Nie musisz wybierać się gdzieś daleko, aby odkryć nieznane lub zapomniane miejsca.  One są w zasięgu ręki.

 

Zapraszamy do udziału w rejsie na Kanał Kędzierzyński, zaadaptowany dla żeglugi towarowej fragment kanału Odra – Dunaj. Dziś niewykorzystywany stał się urokliwym miejscem o bogatej szacie roślinnej i ostoją wodnego ptactwa.

 

Chcemy odkryć walory tej drogi wodnej dla turystyki.

Zapewniamy, że będziesz jednym z nielicznych, którzy dotychczas przepłynęli ten kanał w celach turystycznych.

W rejsie uczestniczyć będą również turyści płynący z Kędzierzyna – Koźla, w tym statek wycieczkowy „SILESIA”. Prawdopodobny jest udział statku szkolnego „Major Sucharski”.  Impreza z udziałem przedstawicieli mediów, ma popularyzować turystykę wodną na Kanale Gliwickim, Kędzierzyńskim i górnej Odrze.

Spotkanie jednostek płynących z Gliwic i Koźla nastąpi u wejścia na Kanał Kędzierzyński, który przepłyniemy już wspólnie.

W ten weekend jest możliwe żeglowanie również w niedzielę, toteż zachęcamy do wyczarterowania u nas łodzi i popłynięcie wraz z nami na ten niezwykły rejs. Wyruszymy z Gliwice rano 30.06 o godz. 7:30, o 12:00 spotkamy jednostki z Kędzierzyna i dalej popłyniemy razem. Zaopatrzenie w napoje i dania z grilla zapewni statek „SILESIA” oraz Marina Gliwice. Następnego dnia wypłynięcie na Odrę i powrót do Mariny Gliwice w godzinach popłudniowych.

Rezerwacja łodzi pod numerem 601444335

You must be logged in to post a comment.