Logo Marina Gliwice Logo Dziennik Zachodni Logo Antyradio

Kanał Gliwicki ze swoją bogatą fauną oraz zielonymi, porośniętymi gęstą roślinnością brzegami zachęca do wyruszenia w rejs łodzią motorową i rozpoczęcia w Gliwicach wodniackiej przygody.

  • W godzinę można dopłynąć z Mariny Gliwice do Huty Łabędy i z powrotem, pokonując po drodze Śluzę Łabędy. Długość trasy ok. 6 km w jedną stronę, różnica poziomów na śluzie 4,2m.
  • 3 godziny potrzebujemy, żeby z Mariny Gliwice dopłynąć do kolonii kormoranów, znajdującej się w odległości ok. 10 km oraz wrócić do Mariny Gliwice. Po drodze do pokonania jest Śluza Łabędy. Trasę można przedłużyć o 1 godzinę i przeprawić się przez Śluzę Dzierżno, jedną z najwyższych w Polsce o rówżnicy poziomów 10,2 m.
  • 5 godzin zajmie nam podróż z Mariny Gliwice do Pałacu w Pławniowicach i z powrotem, po drodze pokonamy 2 śluzy w każdą stronę (Łabędy i Dzierżno). Jeśli chcemy, możemy zatrzymać się przy starej przystani w Pławniowicach, gdzie możemy przyrządzić grilla, posiedzieć nad kanałem lub wybrać się spacerem do Pałacu w Pławniowicach (1,5 km) lub nad jezioro (0,5 km). Należy pamiętać przy planowaniu wyprawy, że żegluga na Kanale Gliwickim jest możliwa w porze dziennej.
  • 6 godzin potrzebujemy na rejs z Mariny Gliwice do Mariny Ujazd i z powrotem. Planując taki rejs warto wyruszyć rano, żeby mieć czas na grilla lub zwiedzanie ruin pałacu w Ujeździe.