Rejsy na Śluzę Rudziniec 13 czerwca 2015 i rejsy przez Śluzę Łabędy : Marina Gliwice – Przystań motorowodna
Logo Marina Gliwice Logo Dziennik Zachodni Logo Antyradio

     

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Popłyń z nami na Śluzę Rudziniec, gdzie w tym roku odbywa się Industriada na Kanale Gliwickim. 

Śluza Rudziniec, pierwsza zmodernizowana w ramach dużego projektu modernizacji śluz na Kanale Gliwickim stanie się w tym roku centrum Święta Szlaku Zabytków Techniki dla miłośników wodnego industrialu. 

Można wziąć udział w 45 minutowych rejsach na trasie Marina Ujazd – Śluza Rudziniec – Marina Ujazd. Trasa obejmuje 12 km Kanału Gliwickiego w obie strony i pozwala poznać uroki wodnej turystyki industrialnej oraz zobaczyć obiekt hydrotechniczny Śluza Rudziniec od strony wody. Godziny rozpoczęcia rejsów z Mariny Ujazd: 11:00, 12:30, 14:00, 14:00, 15:30, 17:00, 18:30. Cena 30 zł od osoby. Łodzie motorowe Heavy i Funky każda na 12 osób.

Istnieje również możliwość odbycia całodziennego rejsu z Mariny Gliwice do Śluzy Rudziniec i z powrotem w cenie 100 zł od osoby. Płyniemy łodzią motorową typu Delfin lub Romana ze sternikiem. Podczas rejsu można podziwiać uroki Kanału Gliwickiego, fauny i flory zwłaszcza licznego ptactwa wodnego (czaple, kormorany, kaczki, łabędzie) i kwitnących właśnie storczyków wodnych. Można także własnoręcznie sterować pod okiem doświadczonego skipera. Trasa rejsu prowadzi z Gliwic przez 3 śluzy, pokonujemy Śluzę Łabędy, Śluzę Dzierżno i Śluzę Rudziniec. Cumujemy za Śluzą Rudziniec i jest możliwość wzięcia udziału w licznych atrakcjach organizowanych w tym dniu przy śluzie. Potem jeszcze 8 km rejsu i odpoczynek – biwak/grill w Ujeździe i powrót do Mariny Gliwice

Początek rejsu godz. 09:00, powrót 19:00-20:00.

 

Dla chętnych można przedłużyć ten rejs do drugiego dnia, wtedy zwiedzamy jeszcze kolejną śluzę Sławięcice i Kanał Kędzierzyński oraz nocujemy na łodziach w Marinie Ujazd. W tej sprawie prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 601444335 w celu omówienia szczegółów.

Dla tych, którym do Rudzińca za daleko o 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, 17:00 i 18:30 rejsy z Mariny Gliwice przez Śluzę Łabędy. Czas trwania 1 godz. ze śluzowaniem.

You must be logged in to post a comment.