Urodziny Mariny – rejs szantowo-folkowy z zespołem Wbrew Pozorom

Zapraszamy na kolejną atrakcję urodzinową Mariny.

O godzinie 15.00 wyruszamy w rejs z muzyka szantowo-folkową z zespołem Wbrew Pozorom. Połyniemy Kanałem Gliwickim przez Śluzę Łabędy do Kolonii Kormoranów i spowrtotem.

Wbrew Pozorom to zespół grający muzykę, którą ciężko jest jednoznacznie zaszufladkować. W repertuarze zespołu znajdują się utwory w klimatach takich jak folk, poezja śpiewana, czy szanty tradycyjne. To sprawia, że zespół posiada swoje własne unikalne brzmienie. Wiodące instrumenty, jakie tworzą muzykę zespołu, to gitary, skrzypce i flety. Brzmienie instrumentów uzupełnia śpiew niemal wszystkich członków grupy. 
Zespół powstał w 2007 roku pod inną nazwą i pierwotnie był grupą uformowaną w ramach zajęć wokalnych w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Od tego czasu skład i forma zespołu się zmieniały, aby ostatecznie stać się niezależnym składem liczącym sześciu członków, których łączy wspólna przyjaźń.
We wrześniu 2015 roku zespół Wbrew Pozorom wydał swój pierwszy album „Miliony Gwiazd”, na którym znalazł się autorski materiał stworzony przez grupę we wczesnych latach wspólnego grania. 
Swoją muzykę zespół miał okazję prezentować na wielu festiwalach i konkursach w Polsce, m.in. w Gliwicach, Wrocławiu, Łodzi, Białymstoku, Lublinie czy Krakowie. Zespół koncertował również za granicą, biorąc udział w festiwalach, takich jak: Festival du Chant de Marin 2015 (Paimpol, FR), Hafenfest Festival 2014 (Papenburg, DE), Internationaal Folk & Seasongs Festival Bie Daip Appingedam 2014, 2016, 2019, (Appingedam , NL).

Obecny skład zespołu: 
Anna Brand (wokal)
Anna Długosz (wokal, skrzypce)
Magdalena Długosz-Malcherek (wokal, flet) 
Elżbieta Janerka (wokal, gitara akustyczna)
Michał Janerka (gitara basowa, banjo)
Kamil Szyjkowski (gitara akustyczna)

Przykładowe piosenki:

Czas trwania rejsu 2,5 godziny.

Koszt 89zł/osoba.

Na Rejsy Muzyczne niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna 48 608 010 383 oraz zakup biletów.

*Marina zastrzega sobie prawo doboru jednostki na rejs w zależności od ilości chętnych oraz możliwość zmiany godzin i tras rejsu.

Data

06/05/2023
Expired!

Czas

15:00 - 17:30

Koszt

89.00PLN

Lokalizacja

Marina Gliwice
Portowa 28, 44-100 Gliwice

Organizator

Marina Gliwice
Telefon
608 010 383
Email
kontakt@marinagliwice.pl
TOP