Oferta dla szkół i grup

W czasie rejsu opowiadamy o historii i żegludze na Kanale Gliwickim oraz o tym, jak działa śluza. Omawiamy również zasady bezpieczeństwa na wodzie. Rejsy organizowane przez naszą firmę to świetna okazja do odbycia tematycznych lekcji z zakresu biologii, przyrody, geografii i historii.

Wycieczki - rejsy edukacyjne dla szkół pozwalają wyrobić i doskonalić zdolności obserwacyjne ucznia, rozwijają myślenie, przyczyniają się do kształtowania naukowego poglądu na świat, sprzyjają rozwijaniu spostrzegawczości, pozostawiają silne, niezapomniane wrażenia, przyczyniają się również do trwałego zapamiętywania nabytych wiadomości.

1. Zwiedzanie portu i rejs przez śluzę Łabędy.

Czas ok. 1h. Rejs odbywa się statkiem Foxtrot lub Samba. Cena 25 zł od osoby. 1 Opiekun na 15 osób gratis

2. W Krainie Kormoranów - trzygodzinny rejs do Kolonii Kormoranów

Przepłynięcie śluzy Łabędy, po drodze panorama jeziora Dzierżno Duże, podpłynięcie do siedliska kormoranów i powrót do Mariny Gliwice. Długość trasy 20 km, czas ok 3h. Cena 40 zł od osoby. Opiekunowie gratis. Istnieje możliwość zjedzenia obiadu na terenie Mariny Gliwice - 15 zł od osoby lub przygotowanie kiełbasek z grilla z pieczywem i dodatkami - 10 zł od osoby.

3. Rejs do Pławniowic.

Przepłynięcie śluzy Łabędy, dopłynięcie do kolonii kormoranów, przeprawa przez jedną z najwyższych śluz w Polsce 10,3m - śluzę Dzierżno. Czas 5-6h. W Pławniowicach możliwe zwiedzanie Pałacu Ballestremów i parku. Dodatkowo możliwy piknik, kąpiel w jeziorze lub grill. Koszt rejsu 60 zł od osoby (opiekunowie gratis) + opcjonalne zwiedzanie pałacu 8 zł/os. Grill 10 zł/os.

4. Dodatkowe opcje

Do każdej z powyższych opcji dodatkowo po rejsie, na lądzie, istnieje możliwość organizacji warsztatów plastycznych, szantowych, bosmańskich z zakresu nauki wiązania węzłów żeglarskich (500 zł od grupy).

5. Nowości w ofercie

Od sezonu 2015 mamy również nowość w ofercie, dostosowaną do potrzeb uczniów techników mechanicznych i samochodowych. Oferujemy lekcje z zakresu budowy silników zaburtowych oraz naukę obsługi takiego silnika na wodzie. Cena lekcji to 7 zł od osoby.

6. Oferta dla szkół technicznych

Kolejną ofertą dla uczniów szkół technicznych jest rejs przez śluzę Łabędy oraz zwiedzenie Huty Łabędy. Cena takiego rejsu to 30 zł od osoby.  Czas trwania 4 godziny.

6. Oferta dla osób niepełnosprawnych

Nasza oferta jest skierowana również do uczniów niepełnosprawnych. Od 2014 roku aktywnie współpracujemy ze Stowarzyszeniem Żeglarzy Niepełnosprawnych. Dostosowanie rejsu pod kątem uczniów niepełnosprawnych nie stanowi dla nas problemu.

Nasze statki są zabezpieczone przed deszczem. W marinie można zakupić zimne i ciepłe napoje, lody.
Zapisy telefonicznie: +48 608 010 383 lub mailem: kontakt@marinagliwice.pl

TOP