Oferta dla szkół i grup zorganizowanych

W czasie rejsu opowiadamy o historii i żegludze na Kanale Gliwickim oraz o tym, jak działa śluza. Omawiamy również zasady bezpieczeństwa na wodzie. Rejsy organizowane przez naszą firmę to świetna okazja do odbycia tematycznych lekcji z zakresu biologii, przyrody, geografii i historii.

Wycieczki - rejsy edukacyjne dla szkół pozwalają wyrobić i doskonalić zdolności obserwacyjne ucznia, rozwijają myślenie, przyczyniają się do kształtowania naukowego poglądu na świat, sprzyjają rozwijaniu spostrzegawczości, pozostawiają silne, niezapomniane wrażenia, przyczyniają się również do trwałego zapamiętywania nabytych wiadomości.

 

1. Zwiedzanie portu i rejs przez Śluzę Łabędy

Czas ok. 1 godziny. Rejs odbywa się statkiem Dziewanna (grupa powyżej 80 osób), Foxtrot (grupa od 40 do 75 osób) lub Samba ( do 12 osób). Cena 49 zł od osoby przy grupie 50 osób i mniej , grupy powyżej 50 osób cena za osobę 45zł. Dla grup z dziećmi szkolnymi 1 opiekun na 15 osób gratis. Istnieje możliwość zjedzenia obiadu na terenie Mariny Gliwice ( cena i menu do uzgodnienia), przygotowanie kiełbasek z grilla z pieczywem i dodatkami oraz podania kawy i ciastka. Ceny obowiązują do 30.04.2024r.

Rejsy Niedzielne

*Marina Gliwice zastrzega sobie prawo doboru jednostek

2. W Kolonii Kormoranów - rejs do Kolonii Kormoranów

Przepłynięcie śluzy Łabędy, po drodze panorama jeziora Dzierżno Duże, podpłynięcie do siedliska kormoranów i powrót do Mariny Gliwice. Rejsy odbywają się statkiem Dziewanna, Foxtrot lub Samba, w zależności od ilości osób. Długość trasy 20 km, czas ok 2,5h. Cena 69 zł od osoby przy grupie 50 osób i mniej, grupa powyżej 50 osób cena za osobę 65zł. Dla grup z dziećmi szkolnymi 1 opiekun na 15 osób gratis. Istnieje możliwość zjedzenia obiadu na terenie Mariny Gliwice ( cena i menu do uzgodnienia), przygotowanie kiełbasek z grilla z pieczywem i dodatkami oraz podania kawy i ciastka. Ceny obowiązują do 30.04.2024r.

*Marina Gliwice zastrzega sobie prawo doboru jednostek

3. Rejs do Pławniowic

Przepłynięcie śluzy Łabędy, dopłynięcie do kolonii kormoranów, przeprawa przez jedną z najwyższych śluz w Polsce 10,3m - śluzę Dzierżno. Rejsy odbywają się statkiem Dziewanna lub Foxtrot, w zależności od ilości osób. Czas 5-6h. W Pławniowicach możliwe zwiedzanie Pałacu Ballestremów i parku. Dodatkowo możliwy piknik, kąpiel w jeziorze (spacerem 350m do plaży niestrzeżonej) lub grill. Koszt rejsu 95 zł od osoby przy grupie 50 osób i mniej, przy grupie powyżej 50 osób 90zł (opiekunowie grup szkolnch 1 opiekun/15os. gratis) + opcjonalne zwiedzanie pałacu. Istnieje możliwość zjedzenia obiadu na terenie Mariny Gliwice ( cena i menu do uzgodnienia), przygotowanie kiełbasek z grilla z pieczywem i dodatkami lub podania kawy i ciasta.

Ceny obowiązują do 30.04.2024r

*Marina Gliwice zastrzega sobie prawo doboru jednostek

Dodatkowo

Do każdej z powyższych opcji dodatkowo po rejsie, na lądzie, istnieje możliwość organizacji warsztatów bosmańskich z zakresu nauki wiązania węzłów żeglarskich od 10 zł/ os.

4. Oferta dla szkół technicznych

Od sezonu 2015 mamy również nowość w ofercie, dostosowaną do potrzeb uczniów techników mechanicznych i samochodowych. Oferujemy lekcje z zakresu budowy silników zaburtowych oraz naukę obsługi takiego silnika na wodzie.

5. Oferta dla osób niepełnosprawnych

Nasza oferta jest skierowana również do uczniów niepełnosprawnych. Od 2014 roku aktywnie współpracujemy ze Stowarzyszeniem Żeglarzy Niepełnosprawnych. Dostosowanie rejsu pod kątem uczniów niepełnosprawnych nie stanowi dla nas problemu.

Nasze statki są zabezpieczone przed deszczem. W Marinie można zakupić zimne i ciepłe napoje, piwo kraftowe i przekąski.
Zapisy telefonicznie: +48 608 010 383 lub mailem: kontakt@marinagliwice.pl

TOP