Jarosław Księżyk

Literacki Rejs po Kanale Gliwickim ze Jarosławem Księżyk (bezpłatny)

Zapraszamy 17 lipca 2024 r. o godzinie 18.00 na bezpłatny rejs literacki z Jarosławem Księżyk. Pan Jarek będzie omawiać książkę „HYDRA”.

Czas trwania 18.00-20.30.

Zapisy pod adresem mailowym kontakt@marinagliwice.pl, w treści maila proszę podać ilość osób, imiona, nazwiska, miejscowość zamieszkania oraz nr telefonu do kontaktu i informacje na jaki rejs czyli rejs literacki z Jarosławe Księżyk.

Jarosław Księżyk jest z wykształcenia informatyk, z zawodu menadżer, z pasji literat i fotograf. Nie akceptuje podziału na ścisłowców i humanistów, który uważa za sztuczny. Według niego, prawdziwa siła tkwi na przecięciu tych dziedzin. Mieszkaniec Gliwic o śląskich i warszawskich korzeniach. Zakochany w międzywojennej polskiej modernie.
Będzie to kolejny rejs całkowicie za darmo, bowiem jest sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.
Krótki opis książki zapożyczony blurba Krzysztofa Bieleckiego:
Wyobrażacie sobie miłość w korporacji? Co tam miłość – wyobrażacie sobie bunt? Książkę Jarosława Księżyka przeczytacie w trybie ASAP. Opowieść przyspiesza z każdą stroną. Nieszczęsny świat korporacji, widziany oczami bohatera-narratora, można by traktować z przymrużeniem oka. Tym bardziej że mnóstwo tu błyskotliwej ironii. Świat mógłby więc jawić się jako lekki, czasem wręcz farsowy. Wrażenie pogłębia język, skrzy się kolorami i terminami powszechnie obowiązującymi w mowie korpo. Jednak życie korpo i język korpo zdają się uczestniczyć w opętańczej grze i tworzyć niewolniczą, szczelną całość, na którą bohater-narrator nie przystaje. Jakby odzywał się w nim „error”. Wracają do niego ludzkie tęsknoty: ludzkie wyobrażenia miłości i ludzkie sny o gołębiach. To subtelne napięcie, konstruowane niezwykle sprawną pisarską ręką Księżyka, jest jedną z wielu zalet książki. Ostatecznie Hydra staje się historią adresowaną tak do czytelników pracujących w korporacjach, jak do wszystkich innych, którzy niezmiennie stają przed życiowymi szansami, z nadzieją, że przyniosą one szczęście. Szczęście? Jakie, skoro szczęście nie ma instrukcji? A może ma, tylko ja o tym nie wiem.

Data

17/07/2024
Expired!

Czas

18:00 - 20:30

Lokalizacja

Marina Gliwice
Portowa 28, 44-100 Gliwice

Organizator

Marina Gliwice
Telefon
608 010 383
Email
kontakt@marinagliwice.pl
TOP